1 kwietnia 2008 roku nasza szkoła otrzymała
Certyfikat Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości".

Certyfikat Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości" zaświadcza, że dana szkoła pełni rolę lokalnego centrum edukacyjnego z dziedziny przedsiębiorczości dla młodych ludzi.

O Certyfikat Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości" mogą ubiegać się szkoły, które:

• kształtują wśród uczniów postawy przedsiębiorcze,
  • dbają o jakość nauczania i wychowania w obszarze szeroko rozumianej edukacji ekonomicznej i finansowej,
  • współpracują z gospodarczo - społecznym otoczeniem szkoły,
  • inicjują działania z zakresu przedsiębiorczości wspierające środowisko lokalne,
  • przygotowują do rynku pracy.

Certyfikat przyznawany jest na 3 lata, z możliwością jego przedłużenia, pod warunkiem przystąpienia do kolejnego cyklu certyfikowania.

Procedura jego przyznawania jest dwustopniowa i obejmuje etap Nominacji i Certyfikacji, w których szkoły realizują działania z zakresu czterech obszarów.

I obszar

" Przygotowujemy do aktywności na rynku pracy"
Szkoła stwarza odpowiednie warunki do kształtowania u uczniów aktywnej postawy na rynku pracy.

II obszar

" Uczymy świadomego gospodarowania finansami"
Szkoła zapewnia ekonomiczny wymiar kształcenia, rozwija współpracę z lokalnymi partynerami.

IV obszar

"Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za edukację ekonomiczną" Szkoła zapewnia ekonomiczny wymiar ksztaucenia.

Gratulacje Śląskiego Kuratora Oświaty, Mariana Drosio

Gratulacje Marszałka Wijewództwa Śląskiego, Bogłusława Śmigielskiego