Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

Przygotowujemy się w szkole do kolejnych obchodów Światowego Dnia Chorób Rzadkich, który co roku przypada w ostatnim dniu lutego. Organizatorem tego wyjątkowego dnia jest Pani Profesor Anna Mandzewska. Szczegółowy plan przedstawimy po feriach, ale już teraz uchylamy rąbka tajemnicy. Chcemy w tym roku włączyć się do akcji marzycielska poczta.

Akcja polega na wysyłaniu listów, kartek lub drobnych prezentów dzieciom, które z powodu stanu zdrowia spędzają większość swojego życia w szpitalach. Korespondencja jest dla nich często jedynym kontaktem z życiem poza szpitalem, z możliwością zobaczenia miejsc, do których nigdy nie pojadą, kontaktu z ludźmi, których inaczej nie mieli by szansy poznać. 

Pani Profesor A. Mandzewska wytypowała spośród dzieci biorących udział w akcji dwójkę z chorobami rzadkimi: 10-letnia Martynka, która zbiera kartki pocztowe i 13-letnia Julka, fanka telewizji.

Martynka choruje na mukowiscydozę, a na stronie: 

https://marzycielskapoczta.pl/martynka-kurek/

znajduje się więcej informacji o niej.

Strona Julki, chorującej na cytopatię mitochondrialną wielonarządową znajduje się pod adresem:

https://marzycielskapoczta.pl/julia-skonieczek/

Całą korespondencję będziemy zbierać do końca lutego, po czym wyślemy jedną, dużą (mam nadzieję) paczką, więc nie trzeba martwić się o adres czy znaczki.

Prosimy więc wszystkich, którzy chcieliby się włączyć do akcji - nie trzeba wiele... kupcie pocztówkę w czasie wyjazdu, najlepiej taką z ładnym widokiem. Albo dwie - dla obydwu dziewczyn. Wasze wojaże mogą być fascynującą przygodą, a dla tych chorych dzieci mogą stać się bezcennym podarunkiem.

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech