X Chorzowski Festiwal Walentynkowy

8 luty 2013r.

Zespół Szkół Ekonomicznych im. O Langego już od dziesięciu lat jest organizatorem Chorzowskiego Festiwalu Walentynkowego. Imprezie patronuje Urząd Miasta, natomiast opiekę medialną przejął  "Chorzowianin.pl". Duże zainteresowanie wśród uczniów chorzowskich szkół, wysoki poziom młodych artystów i ciekawe prezentacje to niewątpliwie najważniejszy aspekt tej imprezy. Nie można zapomnieć o wyjątkowo cennych nagrodach: tablet, aparat komórkowy, głośniki do komputera, słuchawki i inne gadżety.

Z zaproszenia skorzystało większość szkół. Eliminacje miały charakter dwustopniowy. W pierwszym etapie zaprezentowało się 34 młodych artystów. Ostatecznie finaliści reprezentowali następujące placówki oświatowo - kulturalne:

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3

Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich

Zespół Szkół Integracyjnych

Zespół Szkół Ekonomicznych

III Liceum Ogólnokształcące

IV Liceum Ogólnokształcące

MDK przy ul. Lompy 13

MDK Batory

Jubileuszowy koncert finałowy okazał się wyjątkowy. Wystąpiło w nim 14 młodych, utalentowanych artystów. Ogółem w imprezie uczestniczyło około 220 uczniów. Ponadto występy zaproszonych gości podniosły rangę imprezy.

W tym roku wystąpiła ze swoim repertuarem absolwentka ZSE im. Oskara Langego w Chorzowie, tegoroczna dyplomantka Państwowego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach z dyplomem Aktora Sceny Muzycznej, Sylwia Grzywa. Wraz z zespołem De SILVERS bawiła publiczność.

Gwiazdą X festiwalu był Mariusz Kałamaga z kabaretu Łowcy.b. - w tym roku organizatorzy postawili nie tylko na piosenkę, ale także na dobry humor

w kabaretowej odsłonie.

Wśród wielu utalentowanych wykonawców jury w składzie: M. Upława (dyrektor ZSE ), M. Grabiańska - Kosior (dyrektor MDK przy ul. J. Lompy), W. Zawadzki (redaktor "Chorzowianina.pl"), A. Zawadzka (nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej im. G. Fitelberga) wyłoniło laureatów festiwalu:

I miejsce: Joanna Smajdor (Gimnazjum nr 10)

II miejsce: Paulina Łysikowska (IV LO)

III miejsce: Natalia Gaweł (ZSSRK)

Wyróżnienie: Mariusz Twardawski (ZSTiO nr3),  Wojciech Grzywnowicz (Technikum Uzupełniające nr 2)

Najlepszy duet: Patrycja Longosz i Agata Podgórska (ZSE)

Nasze apetyty rosną z roku na rok. Czekamy na kolejnych uzdolnionych młodych ludzi. Liczymy, że kolejne festiwale będą jeszcze bardziej atrakcyjne. Do zobaczenia za rok!!!

Pobierz prezentację