Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

X Chorzowski Festiwal Walentynkowy

 

8 luty 2013r.

 

Zespół Szkół Ekonomicznych im. O Langego już od dziesięciu lat jest organizatorem Chorzowskiego Festiwalu Walentynkowego. Imprezie patronuje Urząd Miasta, natomiast opiekę medialną przejął  "Chorzowianin.pl". Duże zainteresowanie wśród uczniów chorzowskich szkół, wysoki poziom młodych artystów i ciekawe prezentacje to niewątpliwie najważniejszy aspekt tej imprezy. Nie można zapomnieć o wyjątkowo cennych nagrodach: tablet, aparat komórkowy, głośniki do komputera, słuchawki i inne gadżety.

Z zaproszenia skorzystało większość szkół. Eliminacje miały charakter dwustopniowy. W pierwszym etapie zaprezentowało się 34 młodych artystów. Ostatecznie finaliści reprezentowali następujące placówki oświatowo - kulturalne:

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3

Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich

Zespół Szkół Integracyjnych

Zespół Szkół Ekonomicznych

III Liceum Ogólnokształcące

IV Liceum Ogólnokształcące

Gimnazjum nr 3

Gimnazjum nr 10

Gimnazjum nr 22

MDK przy ul. Lompy 13

MDK Batory

Jubileuszowy koncert finałowy okazał się wyjątkowy. Wystąpiło w nim 14 młodych, utalentowanych artystów. Ogółem w imprezie uczestniczyło około 220 uczniów. Ponadto występy zaproszonych gości podniosły rangę imprezy.

W tym roku wystąpiła ze swoim repertuarem absolwentka ZSE im. Oskara Langego w Chorzowie, tegoroczna dyplomantka Państwowego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach z dyplomem Aktora Sceny Muzycznej, Sylwia Grzywa. Wraz z zespołem De SILVERS bawiła publiczność.

Gwiazdą X festiwalu był Mariusz Kałamaga z kabaretu Łowcy.b. - w tym roku organizatorzy postawili nie tylko na piosenkę, ale także na dobry humor

w kabaretowej odsłonie.

Wśród wielu utalentowanych wykonawców jury w składzie: M. Upława (dyrektor ZSE ), M. Grabiańska - Kosior (dyrektor MDK przy ul. J. Lompy), W. Zawadzki (redaktor "Chorzowianina.pl"), A. Zawadzka (nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej im. G. Fitelberga) wyłoniło laureatów festiwalu:

I miejsce: Joanna Smajdor (Gimnazjum nr 10)

II miejsce: Paulina Łysikowska (IV LO)

III miejsce: Natalia Gaweł (ZSSRK)

Wyróżnienie: Mariusz Twardawski (ZSTiO nr3),  Wojciech Grzywnowicz (Technikum Uzupełniające nr 2)

Najlepszy duet: Patrycja Longosz i Agata Podgórska (ZSE)

Nasze apetyty rosną z roku na rok. Czekamy na kolejnych uzdolnionych młodych ludzi. Liczymy, że kolejne festiwale będą jeszcze bardziej atrakcyjne. Do zobaczenia za rok!!!

Pobierz prezentację

 

 

 

 

 

 

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech