Multimedialne Centrum Informacji (MCI) otwarto dnia 6 czerwca 2007 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Chorzowie. Powstanie Centrum jest efektem realizacji projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych". Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Główne cele projektu:

1. wykorzystanie nowoczesnych technologii w oświacie zgodnie z wytyczonymi celami
  2. ułatwienie indywidualnego zdobywania i przetwarzania informacji dostępnej poprzez sieć Internet oraz informacji multimedialnej przez uczniów i nauczycieli.
  3. zwiększenie potencjału edukacyjnego bibliotek szkolnych .
  4. wspieranie procesu ustawicznego kształcenia się i samokształcenia uczniów oraz nauczycieli..
  5. wspieranie realizacji zadań szkoły zapisanych w podstawie programowej.
  6. wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży niezależnie od miejsca zamieszkania i statusu majątkowego.
  7. wspieranie integracji młodzieży w aspekcie różnic kulturowych, sprawności fizycznej i intelektualnej,
  8. umożliwienie uczniom, nauczycielom dostępu do Internetu poza systemem lekcyjnym.
  9. stworzenie szans na promocję szkoły i biblioteki w środowisku lokalnym powszechne udostępnienie możliwości przeszukiwania księgozbiorów bibliotek dla potrzeb czytelników, w tym poprzez sieć Internet.

Dostęp do Internetu pozwolił na rozszerzenie dotychczasowej działalności Biblioteki Szkolnej o nowe usługi informacyjno-edukacyjne i utworzenie Multimedialnego Centrum Informacji.
Zapraszamy wszystkich chętnych do Biblioteki.
Uczniowie oraz nauczyciele mogą korzystać z komputerów znajdujących się w czytelni w ramach godzin pracy Biblioteki Szkolnej.