Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

24 kwietnia klasa 3a odwiedziła Katowicki oddział Głównego Urzędu Statystycznego, w ramach wycieczki przedmiotowej z modułu Sporządzanie planów, analiz i sprawozdań.

W GUS zaopiekowały się uczniami dwie przedstawicielki urzędu, które opowiedziały o działalności GUS-u w Polsce i jego Katowickiego oddziału.

Po realizacji dwóch lekcji:

1. Zasoby informacyjne statystyki publicznej, oraz

2. Jak poprawnie interpretować dane statystyczne,

po przeglądnięciu opracowań i zestawień, zapoznaliśmy się z podstawowymi informacjami statystycznymi na temat Ochrony Zdrowia, bezrobocia, środowiska naturalnego i lasów w woj. śląskim. Ćwiczenia pozwoliły na sprawdzenie w praktyce nabytej wiedzy. Nasi uczniowie baczna uwagę zwrócili przede wszystkim na statystyczne parametry Chorzowa i jego miast ościennych, z naciskiem na Świętochłowice. Na koniec  zostaliśmy jeszcze obdarowani pakietem informacyjnym - materiały zostały przekazane do szkolnej biblioteki, gdzie są dostępne.

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech