Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

26 kwietnia br.  grupa młodzieży z klas I-III brała udział w projekcji filmu Agnieszki Holland po tytułem „ Pokot”. Tym samym zakończyliśmy kolejną edycję  projektu „ Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” - 2017/2018.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez MEN. Comiesięczne spotkania dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbywają się w około czterdziestu miastach w Polsce. W tym roku  w ramach projektu zobaczyliśmy dziewięć filmów w cyklu: „Trudne sprawy” , poruszających wiele szerokich aspektów społecznych, moralnych i etycznych . Zaprezentowane obrazy : „Wymyk”, „ Amy”, „Zjazd absolwentów”, „Królik po berlińsku”, „Nietykalni” oraz wspomniany już „Pokot”, pobudzały nas do refleksji, zadumy lub prowokowały do dyskusji. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym weźmiemy udział w następnej edycji „Nowych Horyzontów”.

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech