MAJ ZACZYNA SIĘ JUTRO to wydarzenie charytatywne organizowane przez CKZiU w Chorzowie. W tym jedynym dniu w roku, będziemy mogli obejrzeć spektakl przygotowany przez uczniów oraz absolwentów grających w Teatrze Siódmy Kałamarz. Widowisko „Wizyta starszej pani” autorstwa Friedricha Dürrenmatta wyreżyserowany został przez Mateusza Chojnickiego, ucznia klasy 2c naszej szkoły. Przedstawiona historia opowiada o biednym miasteczku Güllen, do którego pewnego dnia przyjeżdża najbogatsza kobieta świata – Klara Zachanassian – jego była mieszkanka. Oferuje ludziom pomoc finansową, jeśli wypełnią tylko jedno zadanie, muszą zabić szanowanego i cenionego obywatela miasta - Alfreda Illa, który w przeszłości wyrządził Klarze krzywdę. Zaczyna się walka bohaterów dramatu z ich sumieniami. Sztuka skłania do refleksji nad tym jak silne są nasze kręgosłupy moralne i jaką siłę mają pieniądze. Podczas naszego wydarzenia będziecie mogli Państwo zobaczyć również występ zespołu The Wire, który jest grupą muzyczną jednej z chorzowskich szkół i da popis swoich umiejętności wokalno-instrumentalnych. Całej akcji będzie przyświecać jeden cel – zbiórka pieniędzy na chorzowskie hospicjum z siedzibą w Chorzowie Batorym. Bilety na to wydarzenie to pamiątkowe cegiełki, a w przerwie spektaklu będzie można złożyć datki wspierające w/w cel. Akcja ma zachęcić społeczność lokalną do czynnego udziału w niesieniu pomocy potrzebującym oraz do udziału w życiu kulturalnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do Chorzowskiego Centrum Kultury w dniu 19 kwietnia 2018 roku o godzinie 18:00. Do zobaczenia!