Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek.   Click to listen highlighted text! Jeśli chcesz posłuchać tekstu, zaznacz go i kliknij głośniczek. Powered By GSpeech

Jubileusz  120 - lecia działalności naszej szkoły już za nami. W piątek tj. 29 września na 3 i 6 godzinie lekcyjnej odbyły się uroczyste apele  upamiętniające lata pracy ludzi tworzących sukcesy, atmosferę i wizerunek naszej szkoły.

Młodzież podczas projekcji filmu nakręconego specjalnie na tę okazję mogła poznać Ekonomik XIX, XX i XXI wieku. Następnie delegacje uczniów i nauczycieli złożyli symboliczne wiązanki kwiatów na grobach nauczycieli, których już nie ma z nami. W godzinach popołudniowych odbyły się rozgrywki sportowe z udziałem absolwentów i nauczycieli szkoły oraz 120 minutowy maraton Zumby. W sobotę 30 września od rana w szkole „się działo”. Od godziny 8.00 gościliśmy absolwentów, którzy ukończyli szkołę nawet w latach 50-tych. Wszyscy w kolumnie przeszliśmy do Kościoła św. Antoniego w Chorzowie, gdzie odbyła się uroczysta msza święta z udziałem księży – również naszych absolwentów.  Po mszy przeszliśmy ulicami miasta  do Chorzowskiego Centrum Kultury na bardzo uroczystą galę z udziałem władz miasta, przedstawicieli   kuratorium, zaprzyjaźnionych instytucji, zasłużonych, emerytowanych dyrektorów i nauczycieli, obecnych nauczycieli i pracowników szkoły oraz tych najważniejszych - naszych absolwentów. Galę poprowadzili nasi najmłodsi absolwenci: Klaudia Bacia, Patrycja Bota, Karolina Dewar, Dawid Wodarz, Michał Małota, Piotr Nowrot oraz uczniowie: Roksana Dudkiewicz, Patryk Świętek. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor mgr Monika Upława, następnie: zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Chorzów - Waldemar Kołodziej, zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych - Wiesław Ciężkowski, w imieniu Pani Kurator Oświaty - Mirosław Papiernik, dawna Pani Wicedyrektor, Przewodnicząca Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół „Ekonomika” Józefa Dziadek-Wilk. Cała uroczystość była wspomnieniem 120 lat szkoły, wspomnieniem  historii Chorzowa z tego okresu i pokazaniem wszystkim roku pracy nauczycieli i uczniów (wszystko zawierało się w 12 kawałkach urodzinowego tortu).  Galę uświetnił zespół De Silvers, który tworzą między innymi nasze trzy absolwentki  i nauczyciel religii. Około godziny 15.00 wróciliśmy do szkoły, by w salach lekcyjnych mogli spotkać się dawni  uczniowie i powspominać minione lata w Ekonomiku.

W części artystycznej udział wzięli:

Recytatorzy: Monika Kupczak, Marlena Korycińska, Tomasz Faltin , Tomasz Nowrot

Chór: Marlena Korycińska, Agnieszka Kleszczowska, Weronika Jaskuła, Sylwia Fogel

Sekcja gimnastyczna: Agnieszka Sobocka, Sandra Kukla

Wokaliści: Marta Szczepanek

 

Zespół De Silvers w składzie: Sylwia Grzywa (absolwentka), Ryszard Zawadzki (nauczyciel CKZiU), Aleksander Pietrek, Monika Przybyło (absolwentka), Magda Maciszewska (absolwentka)

Uwaga: ze względów technicznych i obszernego materiału filmowego i zdjęciowego  z obchodów sukcesywnie na stronie będziemy umieszczać w/w. Na razie:

Film pt.: "Cały rok z Ekonomikiem"

Zumba

Mecz siatkówki

Zdjęcia z 29 września - część I

Zdjęcia z 29 września - część II

Zdjęcia ze strony zjazdu

Zdjęcia z FB autorstwa Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół "Ekonomika"

Wpisy w Księdze Pamiątkowej oraz listy gratulacyjne

Krótki fragment gali

Wiadomości Nasze Miasto pl Chorzów

Różne

Gazetka szkolna "Bez znieczulenia" - wydanie specjalne

Współpracujemy z:

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech